Co robić aby Twoja skóra nie przesuszała się zimą?

Woman holding jar of winter cream for skin, christmas toy on snowy blue background

Zima może siać spustoszenie na Twojej skórze – wysuszając ją, powodując swędzenie i podrażniając. Może się wydawać, że nie ma od tego ucieczki bo zimne, wietrzne warunki na zewnątrz mogą powodować uczucie surowości skóry, podczas gdy ciepło w pomieszczeniu usuwa wilgoć z powietrza i skóry.

Nawet rzeczy, które sprawiają, że zima jest cudowna, takie jak siedzenie przy huczącym ogniu, mogą wysuszyć skórę. I chociaż gorący prysznic może wydawać się dobrym sposobem na rozgrzanie, gorąca woda wysusza skórę, pozbawiając ją naturalnych olejków.

Istnieje jednak wiele prostych sposobów na zwalczanie przyczyn wysuszenia skóry zimą i utrzymywanie jej w stanie nawilżenia i elastyczności przez cały sezon, w tym kilka prostych zmian w codziennej rutynie. Na przykład po wzięciu niezbyt gorącego prysznica „osusz skórę i nałóż gęsty krem ​​nawilżający w ciągu kilku minut po kąpieli, aby uszczelnić wodę w skórze.
Oto kilka innych wskazówek, o których należy pamiętać, jeśli chodzi o skuteczną pielęgnację skóry na zimę, abyś mógł czuć się najlepiej przez całą porę roku.

1. Zainwestuj w nawilżacz, aby zmaksymalizować wilgotność


Używanie nawilżacza w domu lub biurze nawilży suche zimowe powietrze i pomoże utrzymać nawilżenie skóry. Uruchom nawilżacz w pomieszczeniach, w których spędzasz najwięcej czasu, w tym w sypialni.

2. Obniż termostat, aby uniknąć wysuszenia


Kiedy na zewnątrz jest chłodno, jaka jest pierwsza rzecz, którą chcesz zrobić? Podkręćcie ciepło! Ale ogrzewanie centralne i ciepło może sprawić, że powietrze w Twoim domu będzie jeszcze bardziej suche. Spróbuj ustawić termostat na chłodne, ale wygodne ustawienie – od 68 ° F do 72 ° F – aby zachować zdrową skórę.

3. Ogranicz czas i temperaturę prysznica


Może być kuszące, aby wziąć długi, parujący prysznic, ale Twoja skóra będzie o wiele lepiej zadbana po 5- do 10-minutowym letnim prysznicu (lub kąpieli). Należy również unikać używania nadmiernie gorącej wody podczas mycia rąk – jeśli woda powoduje zaczerwienienie skóry, jest za gorąca. A jeśli używasz suszarki do rąk w toalecie, używaj jej tylko do momentu, gdy ręce będą wilgotne, a nie idealnie suche.